HALİS KURTÇA ÇOCUK KÜLTÜR MERKEZİ

Açılış Tarihi :1999
Adres :Merdivenköy Mahallesi Ressam Salih Ermez Caddesi No: 46 Gözcübaba / Kadıköy / İstanbul
Telefon :0216 357 28 36 - 0216 357 28 37 - 0216 357 28 38

Kadıköy Belediyesi Halis Kurtça Kültür Merkezi, 26 Mart 1999 yılında yılında tiyatro, müzik, konferans, söyleşi, sergi gibi kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapmak amacıyla kurulmuştur.
Hizmet verdiği 16 yıl boyunca tiyatro, atölye, panel, seminer ve sergi gibi etkinliklere programında yer veren merkez, özellikle çocuk tiyatrosu etkinlikleriyle öne çıktı. Çocuk tiyatrosu toplulukları ile izleyici çocukların ve ebeveynlerinin beğenisi kazanan merkez, süreç içinde doğallıyla çocuk etkinlikleriyle anılır oldu. Bu odaklanmayı gören Kadıköy Belediyesi, 2015 etkinlik sezonunun ardından HKKM?yi çocuk odaklı bir etkinlik merkezine dönüştürme kararı aldı.

Kadıköy Belediyesi tarafından yenilenen HKÇMK, 20 Ocak 2018 tarihinden itibaren çocuk kültür merkezi olarak hizmetine devam etmektedir.
Çocuk dostu mimari yaklaşımların, çocuk bakış açısına göre planlanmış mekan kullanımlarının esas alındığı Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi (ÇKM), çocukların kendilerini özgür ve mutlu hissedecekleri, yaratıcılıklarını kolayca açığa çıkartabilecekleri farklı modülleriyle günün her saati bir çocuk atmosferi oluşturacak.
Alternatif bir sosyal mekan olarak da tasarlanan ÇKM, çocukların farklı etkinlerle buluşacağı, yaşıtlarıyla sosyal iletişim kuracakları, sanatsal ve kültürel alışverişlerde bulunacakları bir odak olma özelliği de taşıyor. Ortak alanları, seyir koltukları, kafeterya menüleri, sergileme ekipmanları ve daha birçok detayı çocuklara göre ve çocuk dostu yaklaşımla düzenlenen etkinlik merkezinde, yıllık olarak yapılan programlarla Kadıköylü çocukların yaşamlarına ışık tutacak içerikler çocuklarla buluşacak.

Merkezimizde 148 kişilik tiyatro salonu, 3 adet atölye bulunmaktadır.

Ücretsiz atölyelere katılım rezervasyon ile yapılmaktadır. Atölyenin başlangıç tarihinden 5 gün önce, 02163572837 numaralı telefondan ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Karikatür atölyelerine katılım için kayıt olmak gerekmektedir. Her bir atölye çalışması 4 gün 1?er saatten, toplamda 4 saatte tamamlanacaktır. Karikatür atölyelerinde devam zorunluluğu vardır.
Manga atölyelerine katılım için de kayıt olmak gerekmektedir. Her bir dönem 6 haftalık süre içerisinde tamamlanacaktır. Manga atölyelerine devam zorunluluğu vardır. Devam zorunluluğu olan atölyelere iki kereden fazla mazeret belirtmeden gelmeyen katılımcı atölyeye devam edemez ve 2017-2018 sezonu boyunca başka bir çalışmaya kayıt yaptıramaz.
Atölye çalışmaları çocuklarla interaktif olarak yapılmakta olup, ebeveynler kabul edilememektedir.
Ücretsiz etkinliklere katılım davetiyelidir. Davetiyeler, etkinlik tarihinden bir hafta önce HKÇKM gişesinden temin edilebilir. Davetiyesiz katılım sağlanamayacaktır.

HKÇMK gişesi, her gün 10.00-19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmaz. Etkinliğe geç kalanlar, ancak ikinci yarıyı izleyebilirler. Yasalar gereği kapalı alanlarda sigara içilmesi yasak olduğundan, kültür merkezimizde de bu kural uygulanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için hkckm.kadikoy.bel.tr adresini kontrol ediniz.

Geri dön